Vážený pán premiér,

Autor: Michal Masaryk | 20.3.2014 o 13:50 | Karma článku: 20,75 | Prečítané:  1715x

Na úvod by som vám chcel vyjadriť obdiv. Ste pracovitý človek, zaiste veľmi inteligentný. Odpovede na otázky sú ako šachová partia, treba myslieť o niekoľko ťahov dopredu. Vaša inteligencia vám preto nedovolí odpovedať na otázku o vašej viere, keďže vám je jasné, že priznať sa k tomu, že ste katolík, by vyvodilo otázku ohľadom fotografie vás a slečny nejaký večer v tmavom aute. Ale to je fajn, pretože vaši voliči vám uveria, že "ide o tak osobnú tému, že sa k nej nebudete vyjadrovať".

Zároveň si myslíte, že vierovyznanie vášho oponenta by ľudia mali poznať. Mali by vedieť, "či je žid, budhista, alebo kresťan". V jeho prípade totiž nejde o osobnú otázku a voliči by mali odpoveď poznať.

Dozvedeli sme sa, že pán Kiska je úžerník. Pán premiér, nemám citovo blízko k podnikateľskému prostrediu, z podstaty nie som volič pravice, ale ak niekto založí firmu na tom, že vymyslí niečo, čo ľudia potrebujú (to je na firme vraj dôležité, aby vôbec mohla byť úspešná, na rozdiel od politickej strany), a zbohatne na tom, nevidím v tom nič nemorálne. Podnikatelia bohatnú na svojej marži, označíte všetkých za úžerníkov? Cestovky, ktoré predávajú zájazdy, majú svoje marže. Supermarkety taktiež. Je to úžera? Ja si môžem rezervovať hotel cez internet, letenky tiež, poistenie a ostatné veci rovnako. Buď na to nemám čas, alebo mi je pohodlnejšie, keď to za mňa spraví cestovka, tak idem k nim a zaplatím za to o niečo viac. Budeme im počítať maržu a ak bude cez 20%, označíme ich za úžerníkov? Rovnako ideme počítať obchodnú maržu v supermarketoch?

Pán premiér, vy sám viete, ako ste prišli k svojmu majetku. Ja to neviem. Vy sám viete, či môžete (morálne, s akousi sebareflexiou) označiť Kisku za zlodeja. Médiá či voliči opačnej strany spektra hovoria o vás ako o zlodejovi. Prajem vám jednu vec, a síce, aby bol v dohľadnej dobe taký policajný prezident, ktorý pôjde po korupcii ako nedávno v susednom Česku pán Lessy (ktorý bol mimochodom prekvapivo rýchlo diskreditovaný a zosadený, netuším, prečo). Potom vysvitne, či ste bez viny a môžete hádzať kameňom.

Pán Fico, nikdy som na vás nepoužil žiadnu nadávku, nevidím v tom zmysel. Chcem vám úprimne a neútočne povedať, že pevne dúfam, že sa prezidentom nestanete. Verím, že ak prehráte voľby, vaše vyjadrenia budú v zmysle "ľudia mi dali najavo, že ma chcú naďalej v pozícii predsedu vlády Slovenskej republiky", bude to trochu úsmevné.

Ak by ste sa stali prezidentom, bude to len vďaka vašej špinavej očierňujúcej kampani. Vaša myšlienka je niečo v zmysle "mať za prezidenta skúseného politika, a nie experiment". Podľa mňa by bolo pekné, keby ste pred druhým kolom volieb uviedli, koľko dobra ste pre náš národ spravili, prečo by sme k vám mali vzhliadať ako k osobnosti, ktorú by sme mali zvoliť. Nie diskreditovať súpera.

Posledná vec, pán premiér. Obávam sa, že ak vyhráte voľby, v našej krajine nezostane už ani ten vypínač, ktorým by mohol ten posledný odchádzajúci zhasnúť. Preberte si to po svojom.

 

S veľkou túžbou, aby sme zvolili Kisku,

Michal Masaryk

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Trpeli vojaci i rodičia. O šikane na vojenčine vedel aj Husák

Bitie opaskom, fackovanie, šliapanie na chrbát, ponižovanie. To bola realita Československej ľudovej armády.

KOMENTÁRE

A zasa sa musíme báť plotov, čo v nás vyrastú

Na obrazovkách denne vídame tupírovaný preparát pseudospasiteľa.

PLUS

Varenie v stredoveku? Kaviár prasatám, miesto vody víno

Páv chrlil oheň a mäsové guľky vyzerali ako pomaranče.


Už ste čítali?